Изготвяне и изработка на НАССР (хасеп) система.
Какво е НАССР система за контрол и безопасност на храните ?
Казано кратко: Система за постигане на безопасност на храните чрез вътрешен контрол на етапите, включително в търговията и сервирането.
Съгласно закона и изискванията на БАБХ всички магазини, заведения, барове, магазин за хранителни стоки и други, трябва да имат изготвени и внедрени Добри практики, Система за самоконтрол и НАССР система – в съответствие с правилата за безопасност на храните и продуктите.
Тази система е задължително преди отварянето на всеки търговски обект.
Ако имате нужда от добре изработен HACCP план и искате той да да работи за вас и за вашия бизнес, и искате това да бъде изпълнено точно, доверете се на G-ProDesign.
Можем да ви съдействаме за изработка на НАССР система за:
- НАССР система за магазин
- НАССР система за заведение
- НАССР система за павилион
- НАССР система за бързи закуски
- НАССР система за магазин за био храни
- НАССР система за кафе-сладкарница
- НАССР система за скара
- НАССР система за цех за производство на храни
За повече информация - 0895 78 78 02 / Георги Калчев
НАССР СИСТЕМА
Системата НАССР, която е научно обоснована и систематизирана, определя специфични опасности и мерки за тяхното контролиране за да се подсигури безопасността на храната. НАССР е средство за оценки на опасностите и установяване на системи за контрол, които фокусират по-скоро върху превенцията отколкото да разчитат на тестове върху крайните продукти. Всяка система НАССР е способна да се приспособява при промени в оборудването или в технологичния процес.
НАССР може да бъде прилагана по цялата хранителна верига , от производството на суровини до крайния потребител и нейното прилагане трябва да бъде съобразено с научни доказателства за съществуването на риск за здравето на човека. Освен подобряване безопасността на храните прилагането на системата НАССР може да осигури други значими ползи. В допълнение прилагането на системата може да улесни инспекциите на регулаторните органи и да улесни международната търговия чрез повишаване на доверието към безопасността на храните.
Успешното прилагане на НАССР предполага пълна отдаденост на ръководството и работниците, а също така и многостранен поход, изискващ експертни знания в области като агрономия, ветеринарна медицина, производствени процеси, микробиология, медицина, здравеопазване, хранителни технологии, опазване на околната среда, микробиология, химия и инженерни науки, в зависимост от конкретното изследване. Прилагането на НАССР е съвместимо със Системите за управление на качеството като от типа ISO 9000 и е предпочитаната система при управление безопасността на храните в рамките на тези системи.
Целта на НАССР системата е да фокусира върху контрола на ККТ. Изменение в действието на системата е необходимо ако се открие опасност , която налага да бъде контролирана, но не са открити ККТ.
НАССР трябва да се прилага към всяка операция поотделно. Приложението на НАССР трябва да бъде преразгледано и изменено, когато се правят промени в продукта, процеса на производство или етап от него.
При прилагането но НАССР се изисква гъвкавост с оглед на естеството и мащаба на производство.
Възможност за разработване и внедряване и поддържане на НАССР системи
Разработване и внедряване на ДПП - Добри производствени практики
Разработване и внедряване на ДХП – Добри хигиенни практики
За обекти предназначени за търговия на храни – Магазини за хранителни стоки
За ресторанти, кафе-аперитиви, бистра и др. заведения за хранене и питейни заведения
За складове за съхранение на храни и напитки и търговия с тях
За обекти предназначени за производство на хляб, хлебни и сладкарски изделия
З а обекти свързани с производство и търговия на фуражи
НАССР СИСТЕМА Системата НАССР, която е научно обоснована и систематизирана, определя специфични опасности и мерки за тяхното контролиране за да се подсигури безопасността на храната. НАССР е средство за оценки на опасностите и установяване на системи за контрол, които фокусират по- скоро върху превенцията отколкото да разчитат на тестове върху крайните продукти. Всяка система НАССР е способна да се приспособява при промени в оборудването или в технологичния процес. НАССР може да бъде прилагана по цялата хранителна верига , от производството на суровини до крайния потребител и нейното прилагане трябва да бъде съобразено с научни доказателства за съществуването на риск за здравето на човека. Освен подобряване безопасността на храните прилагането на системата НАССР може да осигури други значими ползи. В допълнение прилагането на системата може да улесни инспекциите на регулаторните органи и да улесни международната търговия чрез повишаване на доверието към безопасността на храните. Успешното прилагане на НАССР предполага пълна отдаденост на ръководството и работниците, а също така и многостранен поход, изискващ експертни знания в области като агрономия, ветеринарна медицина, производствени процеси, микробиология, медицина, здравеопазване, хранителни технологии, опазване на околната среда, микробиология, химия и инженерни науки, в зависимост от конкретното изследване. Прилагането на НАССР е съвместимо със Системите за управление на качеството като от типа ISO 9000 и е предпочитаната система при управление безопасността на храните в рамките на тези системи. Целта на НАССР системата е да фокусира върху контрола на ККТ. Изменение в действието на системата е необходимо ако се открие опасност , която налага да бъде контролирана, но не са открити ККТ. НАССР трябва да се прилага към всяка операция поотделно. Приложението на НАССР трябва да бъде преразгледано и изменено, когато се правят промени в продукта, процеса на производство или етап от него. При прилагането но НАССР се изисква гъвкавост с оглед на естеството и мащаба на производство. Възможност за разработване и внедряване и поддържане на НАССР системи Разработване и внедряване на ДПП - Добри производствени практики Разработване и внедряване на ДХП – Добри хигиенни практики За обекти предназначени за търговия на храни – Магазини за хранителни стоки За ресторанти, кафе-аперитиви, бистра и др. заведения за хранене и питейни заведения За складове за съхранение на храни и напитки и търговия с тях За обекти предназначени за производство на хляб, хлебни и сладкарски изделия З а обекти свързани с производство и търговия на фуражи